Zaklęte W Historii - O poszukiwaczach zabytków

Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy po studiach historycznych postanowili połączyć siły i założyć ten portal. Naszą misją jest zgłębianie przeszłości, odkrywanie tajemnic i dzielenie się wiedzą z innymi entuzjastami. Ale nasza inspiracja sięga dalej - równie ważnym celem jest propagowanie świadomości o konieczności ochrony naszego dziedzictwa kulturowego i militarnego przed zapomnieniem i zniszczeniem.

Adam- Pasjonata Militariów

Adam pochodzi z Warszawy i od zawsze interesował się militariami oraz historią wojskowości. Jego fascynacja starożytnymi bitwami i kunsztem dawnego rzemiosła militarnego sprawiły, że postanowił studiować historię z głównym akcentem na dziedzinę militariów. Po studiach poznał dwóch równie pasjonujących się historią kolegów i razem z nimi założyli portal "Zaklęte W Historii". Adam to duchowy przywódca zespołu, który zaangażowaniem i zapałem zaraża pozostałych do działania.

Julia - Miłośniczka Średniowiecza

Julia pochodzi z Krakowa i od zawsze fascynowała się epoką średniowiecza. Studiowała mediewistykę, aby lepiej poznać historię tego okresu oraz zrozumieć dawne kultury i zwyczaje. Po ukończeniu studiów dołączyła do grupy przyjaciół, którzy mieli podobne pasje. Razem z Adamem i Michałem zdecydowali założyć portal, aby dzielić się swoją wiedzą i pasją do historii średniowiecza, przybliżając ten fascynujący okres innym entuzjastom.

Michał - Entuzjasta Historii Wojskowości

Michał pochodzi z Gdańska i od najmłodszych lat interesował się historią wojskowości. Jego pasja do strategii i taktyki wojennych oraz fascynacja wybitnymi postaciami historycznymi sprawiły, że podjął studia historyczne z koncentracją na dziedzinie wojskowości. Poznał Adama i Julię w trakcie studiów i szybko zrozumieli, że łączy ich wspólna miłość do historii i spuścizny narodowej. Razem postanowili założyć portal, aby dzielić się swoją pasją z innymi miłośnikami historii wojskowości.

Przez lata przyjaźni i wspólnych studiów, trójka entuzjastów zdobyła nie tylko wiedzę historyczną, ale także doświadczenie w badaniu i dokumentowaniu zabytków. To ich wspólne zaangażowanie i pragnienie przekazania historii narodowej przyszłym pokoleniom doprowadziło do powstania portalu "Zaklęte W Historii". Ich misją jest propagowanie wiedzy oraz ochrona i zachowanie zabytków dla przyszłych pokoleń.

Ostatnio na naszym blogu

Bulla Papieska: Odłamki duchowego dziedzictwa w zbiorach muzeów i archiwów

Bulla Papieska to ważny dokument wystawiony przez papieża, który ma szczególne znaczenie w historii Kościoła k

Autor artykułu Michał

Dlaczego bitwa pod Małujowicami była tak ważna?

Bitwa pod Małujowicami, która miała miejsce 10 kwietnia 1741 roku, stanowiła kluczową próbę dla świeżo

Autor artykułu Michał

Polskie Skarby Templariuszy - Tajemnice i Historie Związane z Zakonem

Zakon Templariuszy, powstały na przełomie XI i XII wieku w Jerozolimie, miał początkowo za zadanie ochronę pie

Autor artykułu Michał

Zapomniane dziedzictwo - odkryj zabytkowe wiatraki w Polsce

Zabytkowe wiatraki w Polsce stanowią ważny element kulturowego dziedzictwa kraju, które łączy historię z niezw

Autor artykułu Michał

Twarde serca i odpowiedź na tyranie: kim są partyzanci?

Partyzanci stanowią ważny element ruchów oporu, działając jako żołnierze oddziałów partyzanckich nie wchodzący

Autor artykułu Michał

Dawne wojskowe skarby: odkryj najpiękniejsze zabytki militarne z I Wojny Światowej w Polsce

Czym była Pierwsza Wojna Światowa w Polsce? Dlaczego zabytki z tego okresu mają takie znaczenie dla kraju? W t

Autor artykułu Michał
Loading...