Sakwa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Stowarzyszenie Poszukiwaczy Śladów Historii

Kolejne akcje Sakwy już we wrześniu i październiku

Email Drukuj PDF

Ledwo zakończyliśmy działania w Wielkopolsce Wschodniej (raport w przygotowaniu, kontynuacja w 2012 r. całkiem prawdopodobna), a już ostrzymy sprzęt na wyjazd w kolejne strony. Jeszcze we wrześniu i październiku br. odbędą się co najmniej dwie kolejne akcje, tym razem w zupełnie innych częściach kraju. We wrześniu nasi członkowie spotkają się na wschodzie Polski, gdzie kolejne działania poprowadzą pod nadzorem archeologicznym. Cieszymy się bardzo z tego faktu, bo choć teren badań nie jest wielki, ciekawi nas współpraca z archeologiem i perspektywy współpracy na przyszłość. W październiku przeniesiemy się na Ziemie Świętokrzyskie, gdzie również pozyskaliśmy pozwolenie.

 

Poprawiony: piątek, 26 sierpnia 2011 13:41
 

Akcja Wielkopolska Wschodnia - ciąg dalszy.

Email Drukuj PDF

Zgodnie z postanowieniami z wiosny, a także wykorzystując posiadane, ważne do połowy listopada, pozwolenie wydane przez poznański WUOZ (delegatura w Koninie), 20. sierpnia spotkaliśmy się na kolejnej akcji stowarzyszenia w Wielkopolsce Wschodniej. Tereny jakie objęła akcja to te same działki, które sprawdzaliśmy wiosną, jednakże po całorocznej uprawie oraz po uprawkach gleby, chcieliśmy sprawdzić, co kryła gleba "pod spodem", a co wyorane zostało obecnie na wierzch. Na Forum Sakwy nie zabrakło chętnych do działania - na listę przyjeżdżających wpisało się 9 członków Sakwy, a w akcji dodatkowo wzięło udział 2 wolontariuszy, którzy znani są nam już dobrze z innych działań (być może kiedyś zasilą nasze szeregi). Zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia fotografii:

Poprawiony: piątek, 26 sierpnia 2011 13:23
 

Wakacyjny morski projekt Sakwy

Email Drukuj PDF

No i mamy nową stronę, nareszcie, po ładnych kilku miesiącach prac. No, ale cóż. jak się nie jest informatykiem, to już tak być musi. Ale na razie nie o tym... Długo się nie odzywaliśmy, ale jak wakacje to wakacje. Co by jednak nie odrywać się od Sakwy całkowicie, przeprowadziliśmy ciekawy eksperyment.

Poprawiony: środa, 03 sierpnia 2011 10:14
 

Podsumowanie ankiety o eksploracji

Email Drukuj PDF

Jak zapewne pamiętacie, na naszej pierwszej stronie internetowej prowadziliśmy bezterminowo ankietę, w której pytaliśmy Was o pobudki prowadzenia działalności eksploracyjnej. Przyszedł jednak moment przeprowadzki pod nowy adres, co spowodowało konieczność pozamykania dotychczas prowadzonych rubryk. Zamieszczamy zatem wyniki ankiety, która "wisiała" na naszej stronie około roku. W sumie oddano w ramach badania 224 głosy. Cieszy nas, że prawie 64% głosujących zaznaczyło, że powodem działań jest zainteresowanie historią regionu/kraju. Nie pytaliśmy ankietowanych o żadne dane osobowe, ani o adres e-mail, jednym słowem - o nic. Stąd można wysnuć wniosek, że odpowiedzi nie były obarczone "strachem" o "namierzenie" poszukiwacza przez "służby", ani innymi obawami. Tym bardziej cieszy taka proporcja w uzyskanych odpowiedziach.

 

Poprawiony: czwartek, 04 sierpnia 2011 09:22
 

Witamy na stronie Stowarzyszenia Poszukiwaczy Śladów Historii "SAKWA". Jesteśmy  grupą ludzi, których połączyła wspólna pasja do poszukiwań oraz chęć poprawy wizerunku poszukiwaczy w Polsce. Podejmujemy zgodne z prawem akcje poszukiwawcze we współpracy z partnerami instytucjonalnymi - muzeami, konserwatorami i archeologami. Pozytywne przykłady takiej współpracy jakie miały miejsce w różnych miejscach kraju dają nadzieję na promowanie działalności poszukiwawczej poprzez efekty. Jesteśmy także otwarci na współpracę ze stowarzyszeniami stawiającymi sobie podobne cele i popieramy działania integrujące społeczeństwo poszukiwaczy w Polsce. Jesteśmy miłośnikami historii, hobbystami, kolekcjonerami... Dostrzegamy w eksploracji różne walory, ale łączy nas wspólna pasja jaką jest... poszukiwanie.

 


Strona 3 z 4

Kto jest on-line?

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości i 1 użytkownik 

Logowanie

Tylko dla członków Sakwy!

Konta użytkowników zatwierdza administrator tylko Członkom Stowarzyszenia Sakwa!

Licznik odwiedzin:

Odsłon : 458193

Znaleziska:

/krzesiwo.jpg

Pogoda:

Sakwa! Stara strona!
Dotychczasowa strona Stowarzyszenia jeszcze jest czynna. Zapraszamy.

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę!
Sakwa! Stara strona!
Dotychczasowa strona Stowarzyszenia jeszcze jest czynna. Zapraszamy.

Czy wiesz, że...

Jesteśmy otwarci na współpracę ze Stowarzyszeniami o podobnym charakterze, muzeami i innymi instytucjami, a także z osobami fizycznymi. Przyjmujemy propozycje działań poszukiwawczych opartych na prawnych pozwoleniach właścicieli danego terenu/obiektu oraz właściwego ze względu na lokalizację Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Tematy działań można zgłaszać e-mailem na adres: dosakwy@o2.pl